9/25/2014 08:31:00 PM

Miejsca z dram: Udo

Zanim zaczęłam interesować się Koreą i jej kulturą bardzo dużo podróżowałam, chodziłam po górach i ogólnie uważałam, że turystyka to moje hobby którego nigdy nic nie przebije. Dzięki temu, kiedy na pierwsze miejsce dumnie wskoczyła kultura Korei Południowej na równi interesowały mnie kolejne odcinki dram jak i to jakie parki, roślinność i góry znajdują się na terenie Korei. Wraz z wzrostem mojego zainteresowania rosła moja wiedza i lista rzeczy do zobaczenia. Pierwszy wyjazd do Korei był typowo turystyczny, nawet nie byłam na żadnym koncercie, nie kupiłam żadnej płyty (teraz żałuję :p) ani gadżetu. Planując wyjazd nie wiedziałam kiedy uda mi się wrócić, więc postanowiłam odwiedzić wszystkie miejsca z listy. Ostatecznie tak wyglądała trasa mojej pierwszej podróży.
W związku z tym, że jestem uzależniona od dram, bardzo lubię moment, w którym oglądając coś produkcji koreańskiej rozpoznaję miejsce w którym byłam. Czasami jest łatwo, dużo dram wykorzystuje te same lokalizacje i w Korei często są nawet informacje, że tak! to miejsce bywa w dramach. Np Boseong green tea plantation. Mają tam znak który nie pozostawia żadnych złudzeń.
Obecnie oglądam kilka dram jednocześnie (uzależnienie to poważna sprawa) a jedną z nich jest "My Spring Day" aka "The Spring Day of My Life". Z Choi Soo Young (z Girl's Generation) i Kam Woo Sung. Nie będę Wam zdradzała fabuły, ale na początku postać grana przez Soo Young jedzie na wyspę Udo (można się do niej dostać tylko z wyspy Jeju) i odwiedza miejsca, w których ja też byłam (#yay). Ogólnie Udo jest najładniejszym miejscem w którym byłam w życiu. Można wypożyczyć rower, skuter, samochód i objeżdża się wyspę na około. Jest tam dosłownie tylko kilka domków, trochę pól uprawnych, 5.9 km2 całkowitej powierzchni i  1 752 mieszkańców. Raj na ziemi.

screeny z dramy:Moje zdjęcia:Bom Yi (bohaterka dramy) nie odwiedziła wszystkich najładniejszych miejsc, ale wyemitowano dopiero 6 odcinków, więc dajmy jej jeszcze szansę, na pewno jeszcze tu wróci.

Miejsca z dram to jeden z cykli, który będzie pojawiał się na naszym blogu regularnie. Jeśli macie jakieś propozycje albo coś w którejś dramie Was zaciekawiło, napiszcie w komentarzach, przyjrzymy się tej dramie dokładniej :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger