7/29/2019 04:34:00 PM

Co dalej?

Ostatniego posta zamieściłyśmy w lutym. Korea, koreański, dramy i społeczność ludzi zajmujących się Koreą nadal są dla nas ważne, ale nie jestem, bo będę pisała o sobie, już taką fanką jak kiedyś. Nie prowadzę już bloga na tumblr, nie słucham codziennie kpopu, ostatnią dramę obejrzałam ze 2 miesiące temu, a na dobitkę 2019 to pierwszy rok (od chyba 7), w którym nie byłam i nie będę w Korei. Oczywiście nadal dużo podróżuję, Azja jest moim ulubionym kontynentem i będę w Seulu w maju 2020 roku, ale jak widzicie, kierunek zainteresowań znacząco się zmienił. A raczej poszerzył. 

Od czasu kiedy interesuję się kpopem i kulturą popularną Korei dużo się również zmieniło. Jonghyun, wszystkie afery Big Bang, nowe zespoły, których w ogóle nie słucham, czy coraz bardziej pooperowane gwiazdy dram, które sprawiają, że robi się coraz sztuczniej. Tak, z mojej perspektywy to już nie to samo. To co mnie wiązało z tematem już nie istnieje lub przeszło taką transformację, że nie czuję połączenia. Znalazłam nowe rzeczy, nowe tematy, nowe zainteresowania, nowe problemy i nowe pasje. Pisanie nadal sprawia mi bardzo dużą przyjemność, więc chciałabym móc wrzucić tutaj raz na jakiś czas swoją nową zajawkę, przemyślenie, fajną restaurację czy przepis, a nawet relację z podróży, ale nie będzie to już jedynie koreańskie. 

Blog rozchodził się i "umierał" wolno, czasami jeszcze coś napisałyśmy, gdzieś pojechałyśmy, ze dwa razy w miesiącu ktoś nowy zaobserwuje nas na instagramie czy polubi nasz fanpage, ale żadna z nas już się w niego nie anagażuje. Nie chcę tutaj niczego obiecywać, wręcz przeciwnie, bardziej chcę zakończyć jeden etap, podziękować i pójść dalej. Blog jest niesamowicie fajną platformą, poświeciłyśmy dużo czasu i pracy aby wyglądał tak jak wygląda teraz. Daria spędziła niezliczone godziny edytując kod, rysując i przycinając Oppę, te wszystkie zdjęcia i posty to nasza praca i wspaniałe doświadczenia, nie chcę tego tracić, chcę dopisać nowe, inne. 


W związku z tym chciałybyśmy Wam z Darią bardzo podziękować i powiedzieć, że nic nie obiecujemy, nie wiemy czy pojawi się tu w przyszłości jakiś post i czy będzie o Korei, ale jeśli tak, to oczywiście będzie nam niezmiernie miło mieć Was dalej wsród czytelników.


Pozdrawiamy,
Kasia i Daria 

PS: link 


3 komentarze:

  1. Mam dokładnie to samo - kocham Koreę (i będę na wieki) ale zainteresowania lekko mi się zmieniły przez ostatnie 2 lata :p Trzymam kciuki za rozwój / zmianę kierunku bloga!

    OdpowiedzUsuń
  2. No to pozostaje życzyć powodzenia!

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej! Czytałem waszego bloga długo i to niemu zawdzięczam poszerzenie horyzontów. Wcześniej mój świat zamykał się na podwórku, szkole i Old Trafford - stadionie Manchesteru United, któremu kibicowałem. Bardzo dziękuję!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger