3/28/2018 05:30:00 AM

Jeju Mokgwana (wcześniej Jeju Goverment Office) - 제주목관아

W Jeju City pojawiłam się we wtorek wieczorem. Przywitały mnie palmy, kwitnące drzewa i piękny zachód słońca. Postanowiłam, że następnego dnia zwiedzanie zacznę od najbliższej okolicy. Po szybkim śniadaniu i krótkim spacerze dotarłam do pawilonu Gwandeokjong (관덕정), koło którego odbywał się akurat pokaz łucznictwa. Okazało się, że z okazji odbywającego się właśnie festiwalu, wejście do biura rządu jest za darmo, a w środku przygotowane są różne atrakcje.

Jeju Mokgwana (wcześniej Jeju Goverment Office) na język polski tłumaczy się jako biuro zarządu, ale chodzi po prostu o siedzibę, w której pracowali urzędnicy, w tym konkretnym miejscu od 1392 do 1910 roku. 

Gwandeokjeong Pavilion


Jeju Mokgwana została całkowicie spalona w 1434 roku, szybko odbudowana, ponownie zniszczona za czasów okupacji japońskiej (1910-1945). Obecne zabudowania zostały odrestaurowane w 2002 roku, co było zakończeniem prac wykopaliskowych w tym miejscu (1991-1998). 


Na terenie znajduje się kilka budynków i pawilonów, każdy z nich jest dobrze opisany, w większości znajdują się manekiny, które obrazują czym zajmowali się urzędnicy; od przesłuchań, po ewidencję, do zarządzania.

Najbardziej podobał mi się Hongwhagak- siedziba urzędu wojskowego, który został utworzony na Jeju w 1435 roku. Budynek posiada pięć sekcji z przodu, cztery z boku, dwa filary, podwójne okapy i  ma powierzchnię ponad 155 metrów kwadratowych!

Dzięki dobrej pogodzie byłam w stanie zrobić bardzo dużo ładnych zdjęć i spędzić tam miło ponad godzinę. Polecam na spacer, lunch oraz po prostu aby posiedzieć w miłym otoczeniu. Wewnątrz znajdują się dwie wystawy i można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy.
Informacje praktyczne:
 • Adres: 25, Gwandeong-ro, Jeju-si, Jeju-do
  제주특별자치도 제주시 관덕로 25 (삼도이동), Korea
 • Dojazd:  Gwandeokjeong Bus Stop, Autobusy: 100, 200, 300
 • Wstęp: dorośli 1500, nastolatki 800, dzieci 500 won
 • Godziny otwarcia: 9:00 - 18:00

3 komentarze:

 1. Koreańskie klimaty <3 Jak cudownie !

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć dziewczyny!!!W ubiegłym roku mój pierwszy wyjazd do Korei oparłem w 90% wpisach i poradach z waszego bloga. Kraj ten uzależnił mnie tak bardzo że w tym roku wracam znowu...już za tydzień :-). Gratuluję dobrej roboty, tak trzymać!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Fajnie, że wpisy się przydały. Udanego wyjazdu! :)

   Usuń

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger