7/31/2015 08:00:00 AM

K-pop festival in Warsaw.

29 lipca Centrum Kultury Koreańskiej już po raz piąty zorganizowało K-pop Festival. W tym roku 10 uczestników rywalizowało o tytuł najlepszego tancerza k-popowego w Polsce i szansę na wyjazd do Korei.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 17, ale już od godzin wczesno popołudniowych pod klubem gromadziły się tłumy, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Tegoroczna edycja miała miejsce w klubie Palladium czyli w samym sercu Warszawy. Wygodna lokalizacja ułatwiała dojazd, ale powodowała pewne utrudnienia dla mieszkańców miasta (cały chodnik był szczelnie zajęty, restauracje i lokale usługowe zlokalizowane koło klubu mogły zapomnieć o klientach). Zorganizowanie festiwalu w klubie wymusiło na organizatorach ograniczenia w ilości biletów, w imprezie mogło uczestniczyć tylko 1500 osób (+goście koreańscy). Sprawdzanie biletów przebiegło wyjątkowo sprawnie, przy wejściu wręczano również pakiet prezentowy (mały lightstick, program imprezy, plakat zespołu Boyfriend oraz butelkę wody).

W związku z ograniczeniami przestrzeni tylko 1200 osób znalazło się na głównej sali. Pozostałe spędziły festiwal siedząc na schodach foyer i oglądając konkurs na umieszczonym tam telebimie. Dopiero przed koncertem zespołu Boyfriend zostały wpuszczone na balkon, kiedy opuścili go goście koreańscy.

cr: CKK
Festiwal był podzielony na kilka segmentów. Pierwszym było oczywiście przywitanie oficjalnych gości i przemowy m.in. Ambasadora Korei Południowej oraz dyrektora Centrum Kultury Koreańskiej. Naświetlono również główną ideę tegorocznego festiwalu, który został zorganizowany w ramach Eurasia Express. Tematem przewodnim projektu jest "Jedno marzenie, jedna Eurazja.". Reprezentacja Korei przejechała trasę Władywostok-Berlin oraz lokalnie Pekin-Irkuck, w celu promowania idei Eurazji jako jednego, wspólnego kontynentu i szansy dla Korei aby rozprzestrzenić na nim swoją kulturę (chyba dość udana biorąc pod uwagę zainteresowanie). Przy okazji nawiązano do 70-lecia odzyskania niepodległości oraz podziału Korei na Północną i Południową. Jednym z założeń Expressu jest aby przy pomocy ciekawego wydarzenia, jakim jest festiwal, przekazać polskim fanom Hallyu pragnienia Koreańczyków o chęci zjednoczenia Korei oraz nawiązania dialogu poprzez k-pop. Właśnie z tego powodu festiwalowi towarzyszyła ciągła obecność reporterów koreańskich. W pewnym momencie nikogo już nie dziwiły kolejne aparaty fotograficzne i kamery, widzowie przyjmowali to ze spokojem i pewnym znudzeniem.

Głównym punktem programu był konkurs k-pop cover dance. Tegoroczna edycja miała bardzo wyrównany poziom. Zespoły prezentowały się dobrze, widać było jak wiele czasu i wysiłku poświęciły na przygotowania do rywalizacji. Z przyjemnością oglądało się kolejne pełne pasji i dobrej zabawy występy.

cr: CKK, zespół RoN i ich cover piosenki "Bang Bang Bang"
cr: CKK, FlyHigh i cover "On amd On"
cr: CKK, OMONA "My Copycat"
cr: CKK, Ellipsis "Ice Cream Cake"
Podczas oczekiwania na werdykt publiczność zabawiał koreański magik. Lekko spóźniony wkroczył na scenę by rozpocząć pokaz. Mimo kilku potknięć (WIDZIAŁAM jak sztuczka się robi) całość oceniam dość dobrze. Kolejne pojawiające się znikąd pałeczki, kolorowe chusty i na koniec wielka flaga koreańska wzbudzały duży aplauz. Zupełnym zaskoczeniem była druga część występu kiedy magik założył okulary przeciwsłoneczne i zaczął śpiewać trot.

Po krótkiej przerwie, nadszedł moment na random play dance. Wcześniej zgłoszeni uczestnicy tańczyli do fragmentów znanych piosenek k-popowych. Większość stanowiły kobiety i to jedna z nich bezkonkurencyjnie wygrała świetnie znając układy do kolejnych kawałków. Mnie mimo wszystko urzekł jeden z dwóch panów, który tańczył z prawdziwym zaangażowaniem (szczególnie do utworów zespołów żeńskich ;) ).

cr: CKK, uczestnicy random play dance
Chwilę później ogłoszono wyniki konkursu. Zapewne trudno było dokonać wyboru, ale główną nagrodę zdobył zespół NEXT tańczący do piosenki "My house” 2PM.

cr: CKK, tegoroczni zwycięscy
cr: CKK, wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
O 19 rozpoczął się koncert zespołu Boyfriend. Przyznam od razu, że nie jestem ich fanką, kojarzę niektóre piosenki, ale to tyle. Mimo, że muzycznie nie są w moim guście, muszę docenić ich możliwości taneczne, lata morderczych treningów przynoszą efekty. Po odtańczeniu i zaśpiewaniu kilku utworów, zrobiono chwilę przerwy. Panowie odpowiedzieli na zadane przez fanów pytania i wylosowali szczęśliwe kupony. Został też wręczony tort i odśpiewane w 3 językach sto lat z okazji urodzin jednego z członków boysbandu. Podczas ostatniej piosenki fanki wypuściły w powietrze papierowe samolociki, nie wyszło to może idealnie (zawiniła synchronizacja), ale widziane z balkonu robiło wrażenie.

cr: CKK
cr: CKK
Po koncercie opuściłam klub, ale jeszcze przez kilka godzin trwała tam zabawa moderowana przez londyńskiego DJ Espino.

Tegoroczna edycja festiwalu po raz kolejny potwierdziła, że jest to idealne miejsce do wzajemnej integracji fanów. Kilkukrotnie widziałam osoby, które przyszły same, ale w przeciągu kilku minut znajdowały towarzystwo, wymieniały się numerami, dzieliły doświadczeniami. Łączy nas wspólna pasja do muzyki i kultury koreańskiej, a w tym miejscu można jej doświadczyć. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję, jeszcze huczniejszą, lepiej zorganizowaną i pełną pasjonatów Korei.

cr: CKK

13 komentarzy:

 1. Żałuję, że nie wiedziałam wcześniej o tym festiwalu. Na pewno starałabym się o miejsce! Uwielbiam Boyfriend. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli festiwal nadal będzie się tak szybko rozwijał to w przyszłym roku też może jakiś zespół sprowadzą :)

   Ja niestety tak jak pisałam słabo znam Boyfriend, poleciłabyś jakąś ich piosenkę?

   Usuń
 2. Byłam tam, tuż przy barierce, kilka metrów od sceny ;) Zgadzam się, takie przedsięwzięcia zrzeszają fanów, wraz z siostrą stałyśmy z nowo poznaną dziewczyną, wręcz po kilku sekundach złapałyśmy wspólny język ;) Jeśli dobrze zrozumiałam, stałaś na balkonie, prawda? Bardzo miło czytało mi się ten post, rzeczowo napisany, bez owijania w bawełnę :D ~Kinga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to lubię w takich wydarzeniach, jak dzięki temu ludzie się jednoczą :)

   Tak, na balkonie. Na początku trochę żałowałam, ale z góry był świetny widok na wszystko i chyba nawet lepszy niż tych na dole na samym końcu sali. Chociaż Twoje miejsce było chyba najlepsze, koło samej sceny, miałaś wszystko na wyciągnięcie ręki ;)

   Usuń
 3. Ooo kurcze! Gdybym wiedziała wcześniej o takim festiwalu to na pewno bym na niego pojechała! Dzięki Tobie może w przyszłym roku mi się to uda. *u*

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku planuje pojechać, a może i nawet wystąpić i wygrać oczywiście ;3
  Ale mój chłopak się uparł, że chcę jechać ze mną.. Jak to wygląda jeżeli chodzi o bilety.. Ile musiałaś zapłacić w zeszłym roku..?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bilety są darmowe, jedyne ograniczenie to ich ilość. Ze względu na wielkość klubu w imprezie mogła uczestniczyć tylko ograniczona ilość osób, udział zależał od tego jak szybko udało się na nią zapisać.

   Co do startowania w konkursie, swoje zgłoszenie też trzeba wysłać odpowiednio wcześniej. Jeżeli się zdecydujesz to życzymy powodzenia! :)

   Usuń
 5. A w tym roku gdzie odbywa się festiwal? Zapisywać się trzeba internetowo, czy na miejscu należy być odpowiedino wcześniej? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku odbywa się 30 czerwca w siedzibie Centrum Kultury Koreańskiej i nie trzeba się wcześniej zapisywać :) Tegoroczna edycja to po prostu konkurs tańca, nie będzie żadnego koncertu :(

   Usuń
 6. A wiadomo jak z konkursem w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, nie widziałam jeszcze żadnych informacji, ale jak już jakieś będą to damy znać na naszym fanpage na facebooku.

   Usuń
 7. Um, hej! Wiem, że może totalnie nie na temat, ale czy wie może ktoś jak przebiega zdobywanie biletu na Eventbrite na tegoroczne Night Out 11 sierpnia? W sensie mam konto i wiem, że sale zaczyna się od 24 lipca od godziny 10 rano, ale może jest ktoś w stanie wyjaśnić mi na czym polega to zdobycie biletu? Na stronie nie znalazłam żadnej konkretnej informacji jak przebiega ten proces :<

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger