11/03/2015 05:46:00 PM

Namsan Park

Nie wiem jak to się stało, ale nigdy nie pisałam o Namsan. Moje ulubione miejsce spacerowe, moje ulubione miejsce spotkań, moje ulubione miejsce widokowe, moje ulubione miejsce w Seulu. Poza tym pomaga się zorientować w terenie, bo wieżę widać z wielu miejsc w mieście. 90% par z koreańskich dram (i nie tylko) wybiera się tam by powiesić kłódkę mającą zapewnić, że będą razem na zawsze. Ilość dróg prowadzących do wieży sprawia, że są dobrym miejscem treningowym i spacerowym. Aż się chce wbiegać po tych wszystkich schodach, ale dla mniej szalonych jest też możliwość wjechania kolejką.Pierwszy raz na Namsan wjechałam właśnie w ten sposób. Kolejką, w której poza nami i Koreańczykami, był Zbigniew Bartman. Jedno z najbardziej dziwnych spotkań w moim życiu :D Namsan to nie tylko wieża, ale też dużo ciekawych miejsc w obrębie wzniesienia i  jego okolic. Moja ulubiona ścieżka wiedzie spod Seoul Station, na mapie to miejsce jest w lewym dolnym rogu. Po drodze mija się ładny park, pomniki, fontannę i jest sporo schodów :)


Dużo osób wybiera wejście od strony stacji Myeongdong, przede wszystkim ze względu na to, że to właśnie koło tej stacji jest baza cable car, ale też dlatego, że jest to ścieżka, do której łatwiej dostać się z głównych atrakcji turystycznych i idzie się wprost na Namsan Tower. 


Po drodze (po lewej stronie) mijamy Seoul Cartoon Museum 

Robot Taekwon V
Wiele osób ogranicza swoją wizytę na Namsan do wjechania na górę, odwiedzenia wieży, czasami wysłania kartki/powieszenia kłódki, ale naprawdę polecam poświęcić na to miejsce minimum cały dzień. Spokojny spacer pozwoli poczuć się Wam jak na wycieczce za miasto, co jakiś czas na trasie pojawiają się miejsca widokowe, z których rozpościera się piękna panorama miasta. Można obserwować dachy i życie, które się na nich toczy. Warto też zarezerwować sobie czas na wieczorną wycieczkę, wieża bardzo często (zależy to od zanieczyszczenia powietrza) jest podświetlana na różne kolory (głównie na niebiesko).

Po dotarciu na górę, w zależności od pory dnia, czeka na Was kilka atrakcji. 
Lodziarnia, muzeum pluszowych misiów, kilka sklepów z pamiątkami, na wiosnę piękne kwietniki, no i oczywiście miejsca do przyczepienia kłódki oraz zrobienia sobie zdjęcia na romantycznej ławce, to tylko kilka rzeczy, które tam na nas czekają. Najważniejsza jest jednak wieża :)

Oficjalna nazwa to YTN Seoul Tower, ale wszyscy mówią na nią Seoul Tower, albo po prostu Namsan Tower, po koreańsku dosłownie N Seoul Tower( N서울타워). 236 m (czasami podaje się 237) wysokości czyni ją najwyższym punktem miasta. Niewiele turystów zdaje sobie sprawę z tego, że wieża pełni nie tylko rolę atrakcji turystycznej i pięknego punktu widokowego, ale także funkcjonuje jako nadajnik radiowy (między innymi dla takich gigantów jak KBS, MBC, SBS).
Jak wszędzie w Korei, nawet w kasie są specjalne pakiety dla par. 2 osoby to 2 osoby, więc skorzystałyśmy ze zniżki na popcorn. Dorośli liczą się od 13 roku życia, jeden bilet to 9 000 W.Sama jazda windą też została przedstawiona w formie atrakcji. Zawsze towarzyszy jej ktoś z obsługi kto macha do Ciebie rękoma, klaszcze i wskazuje Ci monitor zawieszony na suficie, na którym wyświetla się krótki film o tym, że wnosimy się praktycznie do gwiazd. 

Piętro, na które wjedziemy posiada sklepik z pamiątkami i skrzynkę pocztową, która jest najwyżej położoną skrzynką pocztową w Korei. Niestety znaczki sprzedawane są tylko z kartkami, więc jeśli chcecie coś tam wysłać to nie kupujcie kartek wcześniej. 


W związku z tym, że mało kto w Korei wysyła tradycyjne listy znalazło się również miejsce na instrukcję.

Są restauracje i sklepy, ale to co najlepsze to widoki :)


Warto też dodać, że N Seoul Tower często wybierana jest przez turystów jako najlepsza atrakcja, a poza tym od dłuższego czasu jest również oficjalnym symbolem miasta. Kartki pocztowe, puzzle, koszulki, kubki, torby i dużo innych gadżetów z logo wieży, dostępnych jest w każdym możliwym miejscu z pamiątkami :)Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: link

5 komentarzy:

 1. Magiczny widok! i coraz bliżej mi do jego zobaczenia! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie dodałaś takiej ciekawostki, że to własnie przy tej wieży miała miejsce z kultowej już dramy "Boys Over Flover" gdzie Goo Pyo czekał na Jan Di 4 godziny a potem ich zamknęli w tym wagoniku którym się wjeżdża na wieżę :) wiem, że to może takie tam nic ale osobiście lubię czytać takie ciekawostki z dram a jest ich mało niestety. Fajny blog. Pisz dużo i często. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo takich ciekawostek jest mnóstwo! np w restauracji na Namsan Song Yi czekała na Min Joona (drama You Who Came from the Stars), nie mowiac juz o kilku innych gdzie po prostu przywieszają kłódki. Bardzo tez lubie Namsan z Coffee Prince gdzie Namsan duzo widac w tle ;)

   Poooozdrawiam :D
   Kasia

   Usuń
 3. A widoki z góry na miasto fenomenalne!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger