12/14/2014 05:10:00 PM

Miejsca z dram: Seoul Square

미생 (Misaeng) vel Incomplete Life to drama, której nie planowałam oglądać. Webtoon, Kang Ha Neul znów w drugoplanowej roli, zero widoków na romantyczny wątek i do tego akcja dziejąca się jedynie w korporacji. Dlatego na początku z zaskoczeniem obserwowałam, że w metrze co druga osoba ogląda tę dramę. Do obejrzenia skłonili mnie właśnie zaśmiewający się biznesmeni. Musi być coś dobrego w dramie, która do uśmiechu zmusza człowieka, który jeszcze 5 min temu wyglądał jakby przez ostatnich 10 lat miał tylko ponurą minę. W jeden weekend obejrzałam wszystkie wyemitowane do tej pory odcinki (17).Akcja dramy rozgrywa się w siedzibie firmy One International. Firma jest fikcyjna, ale siedziba prawdziwa. Zwykle jest tak, że miejsca z dram są połączeniem różnych prawdziwych miejsc. Np. w dramie Secret Hotel, z zewnątrz pokazywano Millennium Seoul Hilton, ale wnętrza były kręcone w innym miejscu, ogrody w innym, dach w innym etc. Tutaj mamy spójność, która bardzo mi się podoba. Siedziba firmy One International znajduje się w budynku Seoul Square.


Naprzeciwko wejścia do budynku znajduje się Seoul Station, główna stacja kolejowa, która połączona jest z metrem. Z drugiej strony Millennium Seoul Hilton oraz jedna z uliczek prowadzących do Namsan Tower. Jeśli chodzi o połączenia i otoczenie, to Seoul Square znajduje się w bardzo atrakcyjnym miejscu.


Wnętrza również kręcone są w tym budynku, więc wszystkie widoki z okien oraz dachu zgadzają się z rzeczywistością. Marzę o takim miejscu pracy gdzie można wyjść na dach i podziwiać całe miasto. Seoul Sqaure ma 19 pięter, a widok z góry robi niesamowite wrażenie.

Widok na Millennium Seoul Hilton (za nim Namsan Tower)

Widok na stary budynek Seoul Station

Widok na Namsan Tower
Namsan

Znów Seul Station
Dla takich widoków mogłabym pracować po nocach

Na Seoul Square znajduje się największy na świecie monitor LED. Składa się z 42,000 małych monitorów, które zajmują całą powierzchnię frontowej ściany budynku, osiągając wymiary 78 na 99 metrów. Na początku wyświetlano tam tylko projekty artystyczne, obecnie monitor służy również do wyświetlania reklam.

cr: http://hk.blouinartinfo.com

cr: Korea Times
Przechodziłam pod tym budynkiem wiele razy, niestety zawsze w dzień. Na dole jest sporo restauracji oraz urząd pocztowy z którego miałam przyjemność korzystać (lol). Poza tym, budynek wygląda jak kolejny duży biurowiec. Wyróżnia się tylko intensywnym kolorem.


Informacje praktyczne:
  • Dojazd: Linia 1 lub 4, stacja Seoul Station, wyjście 9

Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger