12/13/2014 03:11:00 PM

Hello Kitty Cafe

Zapraszam na pierwszy post z cyklu recenzji koreańskich restauracji i kawiarni. Na pierwszy ogień idzie Hello Kitty Cafe. W Seulu istnieją obecnie dwa lokale tej sieci (jeden w Hongdae, oraz drugi w Sinchon) oraz jeden na lotnisku w Incheon.


Kiedy odwiedziłyśmy kawiarnię w Sinchon padało. Może dlatego z taką radością szybko weszłyśmy do środka i złożyłyśmy zamówienie. Ja wzięłam deser, Kasia lemoniadę.

Lokal jest dwupoziomowy. Parter rzeczywiście jest różowy i pełen Hello Kitty. Mały kociak wygląda zza ścian, jego figurki i maskotki stoją na podłodze i półkach. Każdy może sobie kupić własny kubek, termos czy czapeczkę z Hello Kitty. W kawiarni znajduje się też ścianka sław, gdzie wiszą autografy k-popowych artystów, którzy odwiedzili lokal (m.in. dziewczęta z T-ara).Na dole było już kilka osób, więc powędrowałyśmy na piętro, które nie zrobiło na nas zbyt oszałamiającego wrażenia. Spodziewałyśmy się jeszcze większej dawki różu, a pomieszczenie okazało się bardzo stonowane. Oczywiście nadal wszędzie było pełno gwiazdy lokalu, ale nie była tak natarczywie obecna jak na dole. W kawiarni w Hongdae, którą odwiedziłam już sama, zarówno parter jak i piętro są w równym stopniu różowe, dziewczęce i urocze.

Sinchon
Hongdae
A co z jedzeniem? Jak to Kasia określiła jej lemoniada "smakowała na różowo". Trudny do opisania, lekko chemiczny smak, który jakimś cudem rzeczywiście przywodził na myśl róż. Mój deser okazał się dość specyficzny. Kilka połączonych razem kromek chleba tostowego, na które nałożono masę lodów śmietankowych i ozdobiono polewą truskawkową.Może to tylko moje kubeczki smakowe, ale chleb i lody nie za dobrze się ze sobą łączą i deser był jedynie poprawny. Kawa w Hongdae była dużo lepsza.

Kawiarnia w Hongdae jest zazwyczaj bardzo zatłoczona, bo to tam kieruje swoje kroki większość turystów. Masa kobiet robiących sobie zdjęcia na tle ścian, kotów, sufitów i ciastek trochę odstrasza, dlatego jeżeli zależy wam na spokojnym wypiciu kawy dużo lepszą opcją jest lokal w Sinchon.


Informacje praktyczne:

 • Dojazd:  
Kawiarnia w Hongdae: Hongik University Station (linia 2), wyjście 9, około 100m prosto, na skrzyżowaniu w lewo kolejnych 200m, skręt w prawo w Hongki-ro i kolejnych kilka metrów, kawiarnia powinna być po lewej.

Kawiarnia w Sinchon: Sinchon Station (linia 2), wyjście 3, około 400m prosto, po przekroczeniu dużego skrzyżowania kawiarnia będzie w drugiej  w kolejności bocznej uliczce po prawej.

 • Ceny: Wysokie, moim zdaniem nie do końca adekwatne do jakości deserów, ale w tym wypadku płacę za otoczkę, a nie tylko walory smakowe.

Ocena Oppy:5 komentarzy:

 1. Tytułem komentarza nadmienię, że gdy wręczyłem mojej bratanicy bodajże piórnik z Kitty Bez Ust, to ówczesna 10-latka(dwa lata temu) z politowaniem stwierdziła, że zawsze myślała, że wujek jest na czasie ;)
  Innymi słowy dobrze Wam tak, że piłyście różową lemoniadę i jadłyście tosta z lodami.
  Mnie urzekł w wersji z dżemem jabłkowym i bitą śmietaną. Do dziś nie wiem, czego to miała być kopia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Otoczka faktycznie bardzo fajna i jako wielka fanka Hello Kitty pragnę się tam wybrać całą sobą ;w;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otoczka i kawy dobre, jedzenie... dyskusyjne ;) ale jako fance polecam :)

   Usuń
  2. Fance polecasz, a cynikowi ;)?

   Usuń
  3. Nie :D Chyba, że cynik chce sobie zrobić zdjęcie na tle różowej ściany ;)

   Usuń

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger