5/19/2017 07:19:00 AM

Glamorous penguin (글래머러스펭귄)

글래머러스펭귄 to kawiarnia, którą obserwuję na instagramie już od chyba dwóch lat, znajduje się w okolicach Itaweon, więc nie jest to moja ulubiona okolica, ale postanowiłam w końcu ich odwiedzić bo zdjęcia które wrzucają online są bardzo kuszące :)


Znalezienie tego lokalu wcale nie było takie łatwe jak mi się wydawało, skręciłam za wcześnie, ale dzięki temu zwiedziłam okolicę, widziałam piękne domy i zobaczenie z oddali tego małego niebieskiego budyneczku, było prawdziwą nagrodą. 


Godzina była wczesna, więc nie było dużo ludzi co pozwoliło mi zwiedzić całość, zrobić kilka zdjęć i w spokoju zjeść zamówione rzeczy. 


Ceny nie są najtańsze, ale zdecydowałam się na sernik matcha i truskawkowe latte. Obie rzeczy były na prawdę bardzo dobre, później wiele razy wracałam myślami do tego posiłku lub zamawiałam w innym miejscu truskawkowe latte, które niestety nie mogło konkurować z tym od Glamorous penguin.


Kawiarnia jest piętrowa, z wyjściem na dach i wspaniałym widokiem. We wszystkich możliwych miejscach stoją pingwiny, więc tematyka kawiarni jest dobrze zaakcentowana.Jest to kawiarnia do której na pewno będę wracała, mimo, że jest stosunkowo droga to dostaje się produkty o jakości, która jest warta swojej ceny. 

Informacje praktyczne: 
 • Adres: 743-41, HANNAM-DONG, SEOUL
 • Dojazd: 한강진역 (Hangangjin), wyjście nr 1
 • Ceny: ciasta po około 7 000 - 9 000 won za kawałek, kawy po około 6 000 - 7 000 won.
 • Oficjalna strona: http://www.glamorouspenguin.com/
 Ocena Oppy:

3 komentarze:

 1. Faktycznie ceny należą do tych wyższych, ale jeśli jest jakoś i tak miła atmosfera to warto! Ja polecam Ci kawiarenkę Banana Tree przy stacji metro Sinsa. Uroczo! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. byłyśmy tam w 2014 roku, nasz post o tej kawiarni znajduje się tu: http://myoppasblog.blogspot.com/2014/12/banana-tree.html

   Usuń
 2. Pierwsze widzę! Uwielbiam to, że w Seoulu jest niezliczona ilość ciekawych, klimatycznych i tematycznych kawiarni / Kasia

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger