10/13/2014 05:43:00 PM

Grupy krwi w Korei


W których krajach wszyscy znają swoją grupę krwi? Bez wątpienia w Japonii i Korei Południowej. Wielu fanów k-popu pewnie zauważyło, że w oficjalnych profilach gwiazd nieodzownym punktem jest podawanie ich grupy krwi. Wiąże się to z bardzo popularną w Korei teorią osobowości grup krwi (która jest przy okazji świetnym biznesem, sprzedawane są rozmaite książki, komiksy, utwory muzyczne i inne produkty – wszystkie oparte na tej teorii). Użytkownicy Facebooka w Korei Południowej mogą nawet dodać swoją grupę krwi do informacji osobistych na profilu.

Koncepcja swoje początki ma w niemieckiej teorii eugenicznej z lat 30. XX wieku, promującej ideę wyższości innych ras nad pozostałymi. W latach 70. teoria zdobyła ogromną popularność w Japonii. To wtedy, w 1971 roku, japoński pisarz Masahiko Nomi wydał książkę na jej temat, tworząc podwaliny obecnie funkcjonującej koncepcji. Współczesna teoria osobowości grup krwi, w pewnym sensie stanowi odpowiednik horoskopu i podobno 80% Koreanek jest przekonanych, że grupa krwi ma znaczący wpływ na charakter. Zgodnie z teorią znając grupę krwi danej osoby możemy wiele powiedzieć na temat jej osobowości, temperamentu i umiejętności życia z innymi, a nawet tego jaka dieta jest dla danego człowieka najlepsza. Czas przyjrzeć się temu bliżej:

typ A- Uprzejmy, ale nieśmiały.

Introwertyczny romantyk, którego łatwo zranić. Punktualny, zrównoważony i cierpliwy, często perfekcjonista, który zbyt skupiony na detalach, zapomina o rzeczywistości, ma problemy z wyrażaniem emocji.

Najlepsza dieta: głównie owoce i warzywa, ograniczone spożycie mięsa i produktów mlecznych (dieta nisko-tłuszczowa).

typ B- Pomysłowy, ale kapryśny. 

Pełen pasji optymista, który kocha cały świat i nie przejmuje się zdaniem innych, umie się śmiać się ze swoich błędów. Uważa się, że mężczyźni z tą grupą krwi nie nadają się na mężów, nazywani są złymi chłopcami, którzy są graczami i zbyt swobodnym życiem mogą narobić sobie wielu wrogów.

Najlepsza dieta: zrównoważona, może jeść wszystko poza... kurczakami.


typ AB- Rozsądny, ale interesowny.

Inteligentny, myśli głową, a nie sercem, lubi kontrolować. Jest zdystansowany, ale miły i bezkonfliktowy, konsekwentny i cierpliwy, potrafi się dostosować do każdej sytuacji.

Najlepsza dieta: wegetarianizm (mięso bardzo bardzo rzadko... kurczaki - nigdy (#lol) ).

typ 0- Ekstrawertyk z silnymi cechami przywódczymi.

Naturalny lider i wojownik, energiczny, otwarty, ambitny, lubi być w centrum uwagi, czasami arogancki, nastawiony na sukces, nie lubi przegrywać.

Najlepsza dieta: wysoko-proteinowa, jak najwięcej mięsa, jak najmniej kiełków, pszenicy, orzechów i produktów mlecznych.


W Korei Południowej teoria jest tak powszechna, że opiera się na niej wiele reklam. Swego czasu niezwykle popularna była seria promująca wodę mineralną 2% z udziałem zespołu Big Bang. Każdy z członków wystąpił w spocie, w którym ich zachowanie było uzależnione od posiadanej grupy krwi.

Wersja z T.O.P (grupa krwi B)

Poza tym w internecie królują wszelkie rankingi i table wyliczające najbardziej odpowiednich dla nas partnerów. Oczywiście jako główną zmienną biorąc pod uwagę grupę krwi.


tabela ze strony visitkorea.or.kr
A co Wy sądzicie o teorii osobowości grup krwi? Zgadzacie się z opisem waszych charakterów i proponowaną dietą? Polecam Wam test na sprawdzenie jaką macie grupę krwi. Wyszła wam taka jak w rzeczywistości?

PS. Grafiki użyte w poście są dziełem Park Dong Sun'a i można je znaleźć na jego blogu lub oficjalnej stronie na Naver.com (obie w języku koreańskim).5 komentarzy:

 1. Zgadza się wszystko oprócz kurczaków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkowicie sprzeczne z moją grupą krwi 0. Jestem totalnym przeciwieństwem haha :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam A i też się nie zgadzam :D

   Usuń
  2. Tez mam A i nie zgadzam z tym opisem :-)

   Usuń

Copyright © 2016 My Oppa's Blog , Blogger